Co jsou to živé vrbové stavby (ŽVS)?

Živé vrbové stavby (ŽVS) se stávají stále populárnější součástí moderních zahrad, parků a dětských hřišť, ať už z estetických, tak i funkčních důvodů. Ke konstrukci vrbových staveb používáme proutí speciálních odrůd bujných vrb, Salix viminalis, námi pěstovaných na našich vrbových plantážích na Vysočině. Ty se nám velmi dobře ujímají a rostou. Z vrbových prutů, až 6 m dlouhých, vytváříme různorodé tvary jejich ohýbáním, proplétáním a svazováním.

Proč ŽVS?

Mezi funkční vlastnosti ŽVS patří ochrana před sluncem, větrem, hlukem, prachem či zvědavým zrakem sousedů. Používá se také ke zpevnění břehů, svahů, k tvorbě větrolamů, dětských herních prvků a meditativních prostor pro dospělé.

Kdy sázet a kdy objednat ŽVS?

ŽVS realizujeme každoročně pouze v jarním termínu od cca 1.3. do 30.4., kdy v našich podmínkách je sázet vrbu ideální a naše výtvory díky tomu dobře prosperují. V případě zájmu je nejlepší objednat a zarezervovat si Vaši realizaci dopředu. Vaši objednávku předem zpracujeme, vše připravíme a následně v optimálním termínu zhotovíme tak, aby použitý materiál byl co nejčerstvější a následný výsledek co nejlepší.

Jak postupovat v případě zájmu o realizaci ŽVS?

Níže máte možnost zaslat dotaz o Vašem záměru. Následně Vám bude zaslán „Poptávkový formulář“, který je produktově specializovaný a vyptá se Vás na vše potřebné a zároveň Vás informuje o před výsadbových záležitostech. Na základě těchto informací následně vytváříme přesný rozpočet.