Co naše sety obsahují?

Součástí našeho setu je správný počet a velikost prutů dle parametrů vrby Salix Viminalis, speciální spojovací materiál k optimální fixaci prutů a jednoduchý návod konstrukce jednotlivých prvků. Proutí na sety velmi šetrně sklízíme, třídíme a připravujeme. Následně rozvážíme či zasíláme na dobírku k Vám.

Jak postupovat s výsadbou?

Vrbové pruty můžete ručně vtlačit do půdy, pokud je dostatečně měkká, ideálně do 50 cm hloubky, ale minimálně 30 cm (s přihlédnutím k výšce prutů). Jestliže nelze ručně vtlačit prut použijte nástroj na vyhloubení díry v zemi. Zvláštní pozornost věnujte dostatku vody, světla a kvalitní zemině, kterou rostliny vyžadují, než dostatečně zakoření. Snažte se udržovat okolí sadby bez plevele a travních porostů, které mohou rostlině brát vláhu. Abyste zabránili růstu plevele, proveďte výsadbu přes geotextílii a také pomůže mulčování, které výrazně zvýší tempo růstu a spolu uchrání Vaší stavbu před různými mechanickými poškozeními způsobeným stroji na údržbu zeleně.

Kdy sázet a kdy objednat ŽVS?

ŽVS je nejlepší realizovat každoročně pouze v jarním termínu od cca 1.3. do 30.4., kdy v našich podmínkách je sázet vrbu ideální a naše výtvory díky tomu dobře prosperují. V případě zájmu je nejlepší objednat a zarezervovat si Váš set dopředu. Vaši objednávku předem zpracujeme, vše připravíme a následně v optimálním termínu zhotovíme tak, aby použitý materiál byl co nejčerstvější a následný výsledek co nejlepší.

Zobrazuji všech 8 výsledků